1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wycinek z żołądka
zosia bluszcz

Odpowiedzi: 334
Wyświetleń: 184468

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-04-20, 11:37   Temat: wycinek z żołądka
Gaba,
Jezeli Twoj wysokozroznicowany guz jest okreslony jako Tis (in situ) zostal wyciety w calosci i jezeli rzeczywiscie nie ma przerzutow do watroby (moga byc do wezlow chlonnych) to Twoje 5-letnie przezycie ( bez wznowy) okresla sie na 90%.

Jezeli znasz angielski to Emedecine/medscape ma jak zwykle b. dobry artykul na temat gastrinomy .
http://emedicine.medscape...184332-overview


gabi30 napisał/a:

Przyznam się,że mam pietra. W rodzinie mojego ojca wszyscy jego bracia poumierali na raka żołądka. Ojciec dwukrotnie miał resekowany żołądek z powodu owrzodzenia i polipów. Obecnie jakiś doświadczony lekarz skierował ojca do poradni genetycznej aby stwierdzić czy nie mamy do czynienia z rodzinnym występowaniem nowotworów neuroendokrynnych. Ojcu w zeszłym tygodniu usunięto z jelita grubego 12 polipów. Czekamy na wynik.
I teraz jeszcze ja :cry:
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.


W tej sytuacji powinnas miec rowniez zrobiona kolonoskopie! (Mojemu ojcu niedawno usunieto 2 polipy z jelita grubego i zgodnie z zaleceniem mojego GP ja na wszelki wypadek rowniez musze sie poddac kolonoskopii. Juz mam wyznaczona date - 20 lipca. Moj glupawy brat w PL oczywiscie to badanie olewa:( )
pozdrawiam serdecznie
Zosia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group